Porównywarki ubezpieczeń. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać!

Polacy coraz chętniej kupują przez internet. Dziś w ten sposób nabywany nie tylko odzież, sprzęt sportowy, elektronikę czy żywność, ale również ubezpieczenia komunikacyjne. Najlepszym narzędziem do znalezienia najkorzystniejszej oferty są porównywarki ubezpieczeń online. Oto ich najważniejsze zalety!

Oferty wiodących towarzystw ubezpieczeniowych w jednym miejscu

Każdy, kto chociaż raz ubezpieczał samochód, doskonale wie, jak bardzo wysokość składki OC, której zakres jest zawsze identyczny, może różnić się w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Kalkulator ubezpieczenia OC online, na przykład KioskPolis, to narzędzie, dzięki któremu w jednym miejscu zyskasz dostęp do ofert wiodących towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. A przecież im więcej propozycji rozważysz, tym większa szansa że znajdziesz wśród nich najkorzystniejszą cenowo, jaka istnieje na rynku. Podobna zasada obowiązuje zresztą w przypadku pozostałych, nieobowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych z tą różnicą, że wybierając konkretną propozycję nie należy kierować się wyłącznie ceną. Różnice występują bowiem także w zakresie polisy, a kalkulator pozwoli na filtrowanie ofert zgodnie z twoimi potrzebami i ich dokładne porównanie w czytelnej formie.

Oszczędność czasu, która się opłaca

Oczywiście kalkulator ubezpieczenia OC i innych polis komunikacyjnych nie jest jedyną alternatywą. Możesz również odwiedzić kilkunastu ubezpieczycieli lub kilku pośredników działających stacjonarnie, jednak wiązać się to będzie z dużym nakładem czasu, który obecnie jest towarem deficytowym. Poza tym, większość z nas pracuje w godzinach otwarcia tego typu punktów, a pozostałe wolne chwile spędzamy wypełniając obowiązki domowe i prowadząc życie rodzinne. Nie warto więc tracić czasu na analizowanie ofert ubezpieczycieli w punktach stacjonarnych, gdy zakup wybranej polisy online za pośrednictwem kalkulatora jest możliwy 24 godziny na dobę.

Przez internet i w pakiecie taniej

Korzystając z porównywarki ubezpieczeń i ostatecznie dokonując zakupu przez internet najczęściej oszczędzasz również pieniądze. Oferty online zazwyczaj są nieco tańsze od tradycyjnych, a do tego dochodzi również bardzo szeroki wybór, który przyczynia się do możliwości znalezienia jak najniższej ceny. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że przez internet możesz kupić pakiet ubezpieczeń, na przykład OC i AC, co zawsze będzie kosztować mniej niż obie polisy kupowane oddzielnie.

Bezpieczeństwo i wsparcie doradcy

Wciąż nie brakuje w Polsce osób, które odczuwają pewną barierę przed kupowanie przez internet, a ubezpieczenia komunikacyjne nie stanowią pod tym względem wyjątku. Korzystając z porównywarki ubezpieczeniowej podajemy w końcu swoje dane personalne, w tym PESEL. Czy obawy są jednak słuszne? Nie! Dane umieszczone w formularzu online są w pełni bezpieczne, ponieważ firmy prowadzące porównywarki internetowe nie udostępniają ich innym podmiotom, a współpracują wyłącznie z zaufanymi partnerami, wiodącymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Jeśli natomiast masz wątpliwości co do warunków ubezpieczenia, które zamierzasz kupić, wiodące porównywarki ubezpieczeniowe pozwalają na rozmowę z konsultantem i doradcą, który objaśni ci szczegóły oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *