Jakie należy spełnić warunki, by uzyskać pożyczkę pod zastaw mieszkania?

Wielu przedsiębiorców, którzy borykają się z problemami z płynnością finansową lub po prostu potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, ma często problemy z pozyskaniem dodatkowych pieniędzy z banku. W takich sytuacjach szukają innych źródeł finansowania. Bardzo często jedynym skutecznym rozwiązaniem jest dla nich pożyczka pozabankowa. Co zrobić, by ją otrzymać?

Pożyczka pod zastaw mieszkania – podstawowe zasady

Ten coraz popularniejszy sposób pozyskania finansowania polega na przekazaniu przedsiębiorcy określonej koty pieniędzy w zamian za wpis w hipotekę mieszkania, który stanowi zabezpieczenie środków. Pożyczka ta jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla firm, którym banki odmówiły finansowania. Sprawdzi się również jako alternatywna dla funduszy venture capital czy przekazania udziałów aniołom biznesu. Istotną zaletą pożyczki pod zastaw mieszkania jest łatwość jej otrzymania. Nie trzeba zajmować się szeregiem skomplikowanych formalności. Wystarczy spełnić kilka prostych warunków, by otrzymać pieniądze.

Przede wszystkim nie należy przejmować się BIK – nie są brane pod uwagę żadne informacje z baz kredytowych. Pożyczka pod zastaw mieszkania może zostać udzielona nawet temu przedsiębiorcy, który nie ma zbyt długiej historii prowadzenia firmy lub nie spłacił jeszcze innych zobowiązań. Nic nie stoi na przeszkodzie, by o pieniądze starały się także podmioty z zajęciami komorniczymi. Podstawowym wymogiem jest oczywiście posiadanie odpowiedniej nieruchomości oraz realnego planu spłaty otrzymanego finansowania.

Jak otrzymać pożyczkę pod zastaw mieszkania w Smartvest?

Pierwszym krokiem przedsiębiorcy, który poszukuje możliwości pozyskania pozabankowego finansowania, powinno być zgłoszenie się do zaufanego podmiotu, zajmującego się tego typu działalnością. Jedną z takich firm jest Smartvest. To marka od lat oferująca przedsiębiorstwom pożyczki pod zastaw mieszkania. Na stronie internetowej firmy można nie tylko znaleźć dane kontaktowe, ale także pozyskać dokładne informacje na temat opisywanej formy finansowania oraz otrzymać gotowy do wypełnienia wniosek.

To właśnie uzupełnienie wniosku jest podstawowym warunkiem starania się o pożyczkę pod zastaw mieszkania. Wskazuje się w nim rodzaj pożyczki, dane pożyczkobiorcy, oczekiwaną kwotę finansowania i jego cel, numer księgi wieczystej nieruchomości oraz plan spłaty pożyczki. Trzeba również dysponować dokumentem potwierdzającym nabycie nieruchomości, zaświadczeniem, dotyczącym planu zagospodarowania przestrzennego, wyrysem i wypisem z rejestru gruntów oraz zaświadczeniem z urzędu skarbowego, dotyczące zwolnienia z podatku, jeśli nieruchomość została przekazana w formie darowizny czy spadku. Do wniosku należy dołączyć zdjęcia mieszkania. Od jego stanu i lokalizacji zależy wysokość kapitału, który może otrzymać wnioskujący przedsiębiorca.

Po przesłaniu wniosku Smartvest przygotuje indywidualną ofertę finansowania. Warunki spłaty kredytowania mogą być bardzo elastyczne, dokładnie dopasowane do potrzeb i możliwości przedsiębiorcy. Gdy obie strony będą zadowolone z ustaleń, następuje podpisanie umowy u notariusza, a pieniądze błyskawicznie trafiają na konto wnioskującego. Cały proces jest prosty i bezpieczny. W razie jakichkolwiek wątpliwości, o szczegóły można zapytać specjalistów Smartvest, korzystając z danych kontaktowych, znajdujących się na stronie internetowej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *