Pięć sytuacji, w których warto mieć polisę Assistance

Assistance to dobrowolne ubezpieczenie, którego zasadniczym celem jest zapewnienie technicznej, medycznej lub informacyjnej pomocy właścicielowi polisy w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Warto wiedzieć, w jakich sytuacjach może się szczególnie przydać i kiedy warto rozważyć jego wykupienie.

Polisa komunikacyjna

Assistance stanowi świetne wsparcie w zakresie technicznym i medycznym dla kierowcy pojazdu mechanicznego oraz pasażerów znajdujących się w aucie w czasie kolizji lub podczas awarii. Zakład ubezpieczeniowy oferuje wówczas pomoc w postaci dostarczenia informacji na temat lokalizacji jednostki serwisowej, holowania, zakwaterowania w hotelu lub ułatwienia kontynuacji podróży. Assistance komunikacyjny w swojej podstawowej wersji oferowany jest zazwyczaj wraz z polisą OC i AC. Jego zakres można jednak poszerzyć, wybierając jedną z wielu ofert dostępnych z pośrednictwem multiagencji CUK.

Assistance medyczny

Ubezpieczenie tego typu zapewnia wsparcie i pomoc medyczną właścicielowi polisy oraz jego bliskim. Towarzystwo w ramach zawartej z klientem umowy może zapewnić organizację oraz pokrycie kosztów opieki domowej po okresie hospitalizacyjnym. Właściciel polisy może również skorzystać z wizyty lekarskiej oraz usługi pielęgniarskiej. W ramach świadczenia organizowany jest również transport medyczny i specjalistyczne urządzenia, monitorujące parametry życiowe danej osoby.

Assistance domowy (Home assistance)

Ubezpieczenie dotyczy zazwyczaj pomocy specjalistów w dziedzinie elektryki, hydrauliki, ślusarstwa, itd. W ramach umowy z danym towarzystwem można również skorzystać z usług serwisowych urządzeń RTV oraz sprzętu AGD po okresie gwarancyjnym. Polisa uprawnia również jej właściciela do skorzystania z pomocy związanej z opieką nad zwierzętami domowymi. W przypadku pożaru oraz zalania mieszkania lub domu usługa w ramach assistance obejmuje m.in. przeniesienie lub transport dobytku do bezpiecznego miejsca.

Pomoc w podróży

Wsparcie w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych komplikacji podczas wyjazdu na skutek wypadków losowych może obejmować m.in. pomoc medyczną, udostępnienie informacji oraz zaplanowaniu dalszej podróży. Tego typu ubezpieczenie stanowi nierzadko uzupełnienie polisy turystycznej. Assistance zapewnia m.in. pokrycie kosztów leczenia i organizację usługi medycznej w innym kraju.

Wsparcie dla firm

Asisstance, z którego korzystają przedsiębiorcy, zapewnia ciągłość w funkcjonowaniu firmy w razie wystąpienia nieoczekiwanych problemów.

Zakres wybranej polisy Assistance może się znacznie różnić w różnych firmach ubezpieczeniowych, dlatego przed podjęciem decyzji warto porównać jak najwięcej ofert. Wsparcie w ramach assistance może okazać się niezwykle przydatne nie tylko dla kierowców. Warto zatem pomyśleć o zakupie polisy, by w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych komplikacji móc liczyć na wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *