Jak tanio kupić samochód dobrej marki?

Zakup nowego samochodu to poważny wydatek, nic więc dziwnego, że kierowcy szukają rozmaitych okazji, by choć trochę oszczędzić na cenie. Nie wszyscy są przekonani do zakupu auta na rynku wtórnym, czy jednak są lepsze metody na obniżenie kosztów związanych z posiadaniem samochodu?

Czy da się tanio kupić auto w salonie?

Zakup samochodu w autoryzowanym salonie wydaje się najbezpieczniejszą opcją. Są tu nowe modele, z różnymi opcjami wyposażenia, a klient może liczyć na jazdę próbną, podczas której przekona się, czy to rzeczywiście auto dla niego. W wielu salonach na sprzedaż wystawione są także egzemplarze używane, których główną zaletą jest dużo niższa cena. W salonach używane auta są zwykle po gruntownych przeglądach, naprawione, jeśli tego wymagał ich stan, nierzadko z gwarancją dealera, co jeszcze bardziej podnosi ich atrakcyjność. Oszczędności przynieść może także wyprzedaż w ramach promocji, którą często proponują znane marki takie jak na przykład Ford. Wyprzedaż może dotyczyć egzemplarzy z poprzedniego rocznika albo używanych aut poleasingowych.

Leasing samochodu – nie tylko dla firmy

Leasing to popularna forma nabycia samochodu. Kierowca nie kupuje pojazdu na własność – leasing bardziej przypomina wypożyczenie, bo leasingobiorca korzysta z auta w zamian za stałą, miesięczną opłatę. Umowa leasingowa jest zwykle zawierana na kilka lat, a po upływie tego czasu klient może wykupić auto na własność. Pod względem finansowym jest to w wielu przypadkach tańsze niż nabycie od razu nowego modelu z salonu, a korzystać z leasingu mogą nie tylko firmy, ale i osoby prywatne. Klienci salonu Autoplaza często przyznają, że bardziej od zakupu opłaca się im leasing. Ford oraz inne popularne marki dają nawet możliwość wyleasingowania samochodu używanego, co dodatkowo obniża wydatki związane z korzystaniem z auta. Trzeba jednak pamiętać, że umowy leasingowe są różnie skonstruowane, dlatego przed podpisaniem dokumentów warto się upewnić co do zakresu usługi oraz wszystkich wydatków z tym związanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *