ITMAGINATION – odpowiedź na biznesowe innowacje

Wszystko wskazuje na to, że dotychczas mniej znane lub mniej wykorzystywane gałęzie gospodarki zaczną rosnąć w siłę i będzie miało to miejsce już w pierwszym kwartale 2020 roku. Krótko mówiąc, eksperci spodziewają się jeszcze bardziej wzmożonego transferu usług jako produktów i postępującej robotyzacji w wielu branżach. Wśród najważniejszych innowacji prognozuje się rozwój sztucznej inteligencji, autonomiczne samochody czy powszechniejsze użycie dronów w coraz bardziej zróżnicowanych celach. Co jeszcze?

Rozwój sztucznej inteligencji i optymalizacja bezpieczeństwa

Eksperci są zgodni co do tego, że rok 2020 przyniesie nam kolejne spektakularne zmiany. Warto wykorzystać istniejące rozwiązania, aby przygotować się na nie, odpowiedzieć wyraźną i przemyślaną strategią. ITMAGINATION proponuje szereg rozwiązań automatyzujących pracę, oprogramowania znacznie ułatwiające działalność w wielu dziedzinach. Głośno mówi się o dynamicznym rozwoju sztucznej inteligencji. Nie chodzi jedynie o grę w szachy z przewidującym ruch przeciwnikiem. Sztuczna inteligencja może zoptymalizować procesy sprzedażowe – chociażby analizując rynek e-commerce, ale być wsparciem dla szeroko pojętego rynku usług. Możemy spodziewać się również wprowadzania kolejnych systemów bezpieczeństwa – przede wszystkim, ale nie tylko – w bankowości.

Roboty w świecie smart

Autonomiczne samochody, roboty humanoidalne czy boty – to dzisiaj coraz mniej dziwiące nas pojęcia. Żyjemy w świecie smart – wiele procesów, które wydają nam się banalne, tak naprawdę okupione są gigantyczną pracą nad oprogramowaniem pozwalającym na optymalizację procesów. ITMAGINATION przyczynia się do ułatwienia tej optymalizacji. W ubiegłym roku furorę robiły chatboty, których dobre wyprofilowanie pozwoliło na zmniejszenie kosztów, a zwiększenie zysków z wielu różnych działalności. 2020 będzie rokiem ekspansji tego rozwiązania na szeroką skalę.

Mroczny świat Internetu

Chociaż Internet jest jednym z najlepszych (o ile nie najlepszym) rozwiązaniem komunikacyjnym i biznesowym XX wieku, wciąż pozostawia wiele do życzenia nie tylko, jeśli chodzi o użyteczność, ale również bezpieczeństwo. Szeroko rozwijający się rynek kryptowalut to również zapowiedź na najbliższe miesiące. Wraz z ekspansją Internetu, rozszerza się również mroczny świat fałszywych informacji, które nie tylko mają nas zmylić, ale również mogą mieć wpływ na nasze decyzje w kwestii sprzedaży, a nawet wyników wyborów. Dlatego równie istotnym trendem w nadchodzącym czasie będzie skonsolidowana walka z tak zwanymi deep fake’ami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *